Atypické okná

Tento druhu okien vyrábame priamo na mieru zákazníkovi. Všetky otázky Vám radi zodpovieme na tel. čísle 031/7012526

Okno s neobvyklým tvarom sa môže hodiť či už do historichých budov, alebo novostavieb, aby stavby zapadlo vizuálne a plnilo svoju funkciu. My vám ponúkame možnosť nechať si oblúkové, trojuholníkové alebo skosené atypické plastové okno vytvoriť priamo na mieru.

Súčasne sú atypické okná istým spôsobom obmedzené, čo sa týka možností otvárania.  U väčších atypických okien sa potom väčšinou nachádza nejaké obmedzenie kovania, podľa vyrábaného tvaru okna.

Bezpečnostné prvky na okná
Medzi bezpečnostné prvky okna môžeme zaradiť také doplnky, ktoré môžete nainštalovať do okien, aby ste zabezpečili lepšiu bezpečnosť. Alebo na klasické nainštalovať bezpečnostnú fóliu na sklo.

Ďalšími mechanickými bezpečnostnými prvkami sú napríklad uzatváracie body kovania okna, ktoré sú u nás štandardom,  ktoré ochránia váš domov pred  zlodejmi. Kľučky s detskou poistkou zase ochránia vaše deti. Stačí ju v určitej polohe uzamknúť a deti tak nebudú môcť otvoriť okno
Distančný rámik

Každé naše okno obsahuje  dištančný rámik. Nájdete ho medzi jednotlivými sklenenými tabuľami u izolačných skiel. Vďaka takémuto rámiku je medzi nimi zaručená rovnaká vzdialenosť.

Bežne sa stretávame s troma druhmi:

 • hliníkovými,
 • a plastovými rámikmiv čiernom alebo šedom prevední.

Pôvodne boli najčastejšie hliníkové distančné rámiky, ktoré však viedli teplo, a tak sa okná rosili – tento jav je zrejmý u všetkých starších okien. Postupne sa začali nahradzovať rámiky z hlinníku a v dnešnej dobe hlavne plastovými, inak tiež teplými distančnými rámikmi (potiahnuté kovovou fóliou).

Výhody teplých dištančných rámikov:

Vďaka tomu, že okná nie sú toľko namáhané vlhkosťou a teplotnými rozdielmi, udržujú sa omnoho jednoduchšie a nie je potreba ich tak často čistiť a vysúšať parapety. Výsledkom je celkové predĺženie životnosti okien.

 • Zaručujú vyrovnanie rozdielu teplôt,
 • zabraňujú kondenzácii vody v skle,
 • ich oroseniu,
 • a vďaka tomu predchádzajú vzniku nepríjemných plesní,
 • použitím rámikov sa naviac znižujú náklady na vykurovanie
Typ skla

Naše okná sa predávajú zasklené  izolačným dvojsklom alebo izolačným  trojskom.

Rozdiel medzi nimi:

- Lepšia teplená izolácia až o 40%

Izolačné sklo v okne tvoria sklené tabule, ktoré sú oddelené dištančným rámikom. Medziskelný priestor je vyplnený vzácnym plynom. Tri sklené tabule majú lepšie tepelnoizolačné vlastnosti, ako iba dve sklá. Zlepšujú celkový súčiniteľ prestupu tepla cez okno, výrazne znižujú tepelné straty a tým pádom znižujú aj vaše celkové náklady na prevádzku domu.

Bezpečnejšie a odolnejšie:

Vyššiu stabilitu a pevnosť vytvára spoľahlivý profilový systém s tromi tesneniami i vyšší počet skiel.

 - Menej hluku:

Cez izoločné trojsko prechádza menej zvukov z vonkajšieho prostriedia.

 

Máme v ponuke rôzne druhy skla, najčastiejšie sa používa číre sklo. 

Stredový stĺpik na okne
Stredový stĺpik rozdeľuje dvojkrídlové a viackrídlové okná na časti
HS portál
HS portál sú zdvíhacie posuvné dvere, ktoré sa využívajú pre vstup na terasu alebo balkón. Väčšinou býva jedno krídlo otváravé a ostatné fixné. K dispozícii sú rôzne varianty – otváracie krídlo vpravo, vľavo, uprostred. V porovnaní s klasickými balkónovými dverami má HS portál výhodu nulového prahu (bezbariérový vstup) a otváranie do strany, čím sa v miestnosti šetrí miesto. Ide vyrobiť aj do veľkých rozmerov. 
Komory v profile

Komory okenného profilu sú dutiny v ráme okna alebo v krídle okna, ktoré plnia najmä tepelnoizolačnú funkciu. Geometria komôr má tiež vplyv na pevnosť a stabilitu profilu.

Vďaka tomu dochádza k obmedzeniu prúdenia vzduchu vo vnútri okenneho profilu a teda k obmedzeniu prenosu tepla či zimy. Najväčšia býva stredová komora, v ktorej je oceľová výstuha. Neplatí, že čím viac komôr okno má, tým lepšie izoluje, dôležitejšími parametrami je stavebná hĺbka a typy zasklenia a tesnenia.

Mikroventilácia

Pri našich plastových oknách je možné okenné krídlo otvoriť na mikroventiláciu, okno je otvorené na malú škáročku. Je to jednoduchý spôsob vetrania, bez toho aby sa okno muselo neustále otvárať a zatvárať. Čerstvý vzduch dovnútra prúdi postupne. Mikroventiláciu pri plastových oknách sa najčastejšie používa v lete pri spánku, kedy chceme, aby do miestnosti prúdil studenejší nočný vzduch, pritom však nechceme spať pri otvorenom okne. Neustále vetranie zaisťuje lepšiu životnú atmosféru a zaisťuje moderný komfort a to aj v prípade dlhej neprítomnosti a úplne uzavretej budovy.

Otváravo-sklopné okno
Otváravé okno umožňuje len otváranie a zatváranie okna. Sklopné okno naopak, len sklápanie. Otváravo-sklopné okno umožňuje otváranie, zatváranie a sklápanie okna do rozličných polôh umožňujúcich vetranie. Ovplývajú základnou bezpečnosťou a voliteľnou triedou bezpečnosti proti vlámaniu RC2N.
 
 • Telefonické objednávky
  031/ 701 25 26
 • Osobný odber v Seredi.
 • Tovar skladom.
 • Platba pri prevzatí alebo vopred.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.